RÁDIO-IMPULS.cz

Nejposlouchanější české rádio.Václav Moravec

PhDr. Václav Moravec je český redaktor a moderátor, kterého znáte jak z televizního, tak i rozhlasového vysílání. Narodil se 25. června roku 1974 v Ústí nad Orlicí.Václav Moravec vystudoval FSV UK (Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy), kterou úspěšně absolvoval a získal titul doktor filozofie. Nyní zde působí jako odborný asistent a je také členem pedagogické rady senátu FSV.

Během let 1992-1996 působil Václav Moravec na porici moderátora a redaktora na rádiích Frekvence 1 a Český Rozhlas, později externě spolupracoval s televizí Galaxie.

Od února 2001 do 31. ledna roku 2006 působil co by redaktor české sekce rádia BBC. V roce 2004 začal moderovat diskuzní pořad Otázky Václava Moravce, které můžete sledovat každou neděli v České Televizi. Nyní také moderuje Impulsy Václava Moravce na Rádiu Impuls.

V 2003 obdržel Václav Moravec cenu Českého literárního fondu Novinářská křepelka pro novináře do věku 33 let za moderování pořadu Interview BBC, v roce 2008 pak vyhrál anjetu TýTý co by nejoblíbenější osobnost televizní publicistiky.